24 June 2024

Jak podkręcić metabolizm

Problemem wielu osób, a zwłaszcza kobiet po 40 roku życia jest spowolniony metabolizm. To naturalne, ze nasz organizm się zmienia i nie może ciągle funkcjonować w ten sam, idealny sposób, z drugiej jednak strony nie jest tak, że nie można temu zaradzić. Każdy organizm jest inny i temu nie można zaprzeczyć, ale trzeba też zauważyć, że w rzeczywistości istnieje wiele sprawdzonych sposobów na radzenie sobie z problemem spowolnionego metabolizmu.
Błonnik to numer jeden w walce ze spowolnionym metabolizmem, ale nie możemy zapominać, że jego nadmierne spożycie może mieć zupełnie inny efekt, niż oczekiwaliśmy. Ilość błonnika należy odpowiednio wyważyć, bo zbyt duża ilość może powodować nieprzyjemne wzdęcia.
Ćwiczenia, woda i zdrowa dieta to podstawa. Jeśli prowadzimy ogólnie pojmowany zdrowy styl życia, jemy sałaty, warzywa, owoce, a nie tłuste, ciężkie potrawy, do tego regularnie uprawiamy sport i pijemy dużo wody, nie będziemy mieć większych problemów z metabolizmem. Jeśli zależy nam na przyspieszeniu metabolizmu możemy wypróbować kawę, jabłka, czy ocet jabłkowy.

Previous post Skuteczniejszy metabolizm – podstawa sukcesu
Next post Przyspieszanie metabolizmu