21 July 2024

Jak przyspieszyć metabolizm produkty ?

„To przez wolną przemianę materii”- uważasz, że to zdanie może być tłumaczeniem zbyt wysokiej wagi? W żadnym wypadku. Na szybkość swojego metabolizmu możemy wpłynąć sami.
Co zrobić, by osiągnąć lepsze tempo przemiany materii? Przede wszystkim jeść regularnie. Pięć małych posiłków dziennie sprawi, że organizm nie będzie robił zapasów w postaci tłuszczu. Ponadto jeśli mamy taką możliwość, warto ćwiczyć rano. Wówczas zapewnimy sobie szybszy metabolizm na cały dzień. Jeśli chodzi o napoje, najlepiej pić kawę, herbatę i wodę. Pierwsze dwie lepiej spożywać bez cukru, a do kawy zamiast śmietanki dodać trochę mleka o niskiej zawartości tłuszczu. Istotną kwestią są również przyprawy. Szczególnie warto dodawać do posiłków cynamon. Szybsze spalanie kalorii zapewni nam również przyprawianie na ostro. Nie warto unikać śniadań. Mają one dać nam energię na cały dzień i pomóc w spalaniu kalorii.
Odpowiednie odżywianie to nie tylko zapewnienie sobie mniejszej ilości kalorii, ale również zadbanie o ich szybkie spalenie.

Previous post Metabolizm może być szybszy albo wolniejszy
Next post Metabolizm a tłuszcz na brzuchu