29 May 2024

Regularne posiłki a metabolizm.

Od dawna wiadomo, że regularne posiłki korzystnie wpływają na przemianę materii a co za tym idzie na nasze zdrowie i kondycje. Posiłki spożywane często i niewielkich ilościach odciążają nasz układ pokarmowy. Taki sposób życia może uchronić nas przed wieloma chorobami układu pokarmowego.
Jeśli doskwierają nam zaparcia, gazy, zgaga, problemy trawienne powinniśmy przede wszystkim zastanowić się w jaki sposób jemy. Jeżeli dzieje się to w pośpiechu, nie mamy ustalonych regularnych godzin kiedy siadamy do stołu lub nawet na to nie mamy czasu tylko jemy w biegu na stojąco to nie powinniśmy dziwić się, ze dopadają nas różne dolegliwości i problemy trawienne.
Przede wszystkim trzeba zadbać o logistykę, skorygować nasze priorytety, zastanowić się za czym tak biegniemy a potem odpowiedzieć sobie na pytanie co jest dla nas ważniejsze zdrowie i odpowiednia masa ciała czy materialne lub ambicjonalne sukcesy. Narodził się nowy trend który sprzeciwia się życiu w ciągłym pędzie za ulotnymi wartościami. Dla wszystkich mających problemy z przemianą materii i chorobami układu pokarmowego najlepiej będzie zwolnić trochę tępo. Slow life.

Previous post Przemiany metaboliczne: anabolizm i katabolizm
Next post Jak uspokoić swój metabolizm? Problem z budowaniem masy ciała