21 July 2024

Chcesz przyspieszyć metabolizm? To możliwe

O tym, jak duży wpływ na szybkość spalania kalorii mają indywidualne predyspozycje wie niemal każdy, kto kiedykolwiek próbował zrzucić kilka kilogramów. Jednak mitem jest, że na swój metabolizm nie mamy żadnego wpływu. Możemy go spokojnie przyspieszyć.
Aby to zrobić warto pić dużo wody, która stanowi środowisko niemal wszystkich przemian metabolicznych zachodzących w organizmie. Dlatego też duża ilość tego płynu pomoże je przyspieszyć. Równie dobre działanie ma kawa, oczywiście ta bez cukru i śmietanki, a także warzywa, owoce, produkty zawierające błonnik, czy te przyprawione cynamonem. Świetny wpływ na metabolizm mają także ostre przyprawy. Organizm musi poświęcić wówczas nieco więcej energii, by je spalić.
Na uwagę zasługuje także trening interwałowy, po którym spalamy więcej kalorii niż w czasie samych ćwiczeń. Dzięki temu możemy zwiększyć swoje obroty na długie godziny. Jest to jednak trening wymagający, który nie powinien być podejmowany przez osoby chorujące na serce. W takim wypadku lepiej zdecydować się na przykład na wizytę na basenie.

Previous post Przyspieszanie metabolizmu
Next post Pomoc dla metabolizmu