21 July 2024

Co pić, żeby przyspieszyć metabolizm

Po 40 roku życia wiele kobiet ma problem z tym, że ich metabolizm zwalnia, a utrzymanie zgrabnej sylwetki jest coraz trudniejsze. Na szczęście istnieje kilka sprawdzonych sposobów na przyspieszenie metabolizmu.
Musimy przede wszystkim pamiętać o zdrowej diecie bogatej w błonnik, ale również tym, co pijemy, bo to właśnie dzięki wodzie z dodatkami może znacznie przyspieszyć nasz metabolizm.
Najczęściej wspominana jest tutaj woda z cytryną. Sama cytryna świetnie działa na nasz metabolizm, a w połączeni z wodą jest najlepszym, co możemy zapewnić naszemu organizmowi. Wielu dietetyków poleca też wodę z dodatkiem truskawek, jak również połączenie jabłka z cynamonem.
Istniej też dość znana dieta polegająca na picu samej wody z dodatkiem chili i cytryny. Niestety jest ona wycieńczająca dla organizmu. Możemy jednak pić taką wodę, jako dodatek do naszej codziennej diety. Na pewno pomoże nam przyspieszyć metabolizm. Z drugiej strony należałoby podkreślić, ze należy bezwzględnie unikać napojów gazowanych i soków słodzonych cukrem.

Previous post KAPSAICYNA A METABOLIZM
Next post Przyspiesz swój metabolizm sposoby