21 July 2024

KAPSAICYNA A METABOLIZM

Kapsaicyna jest składnikiem wielu suplementów, których celem jest wywarcie wpływu na przebieg ludzkiego metabolizmu. Nie tylko wspomaga redukowanie tkanki tłuszczowej i masy ciała, ale także odciska się na innych aspektach tego procesu. Dzięki kapsaicynie zwiększa się wydzielanie insuliny, co nie pozostaje bez wpływu na metabolizm cukrów. To idealny sposób dla osób, które walczą z zaburzeniami gospodarki węglowodanowej.
Gospodarka lipidami Zaburzenia w gospodarce tkanką tłuszczową są wyjątkowo powszechne. Dzięki ekstraktom zawierającym kapsaicynę można natomiast spowolnić proces utleniania lipoprotein, charakteryzujących się małą gęstością.
Podwyższone ciśnienie tętnicze Wystarczy zacząć przyjmować suplementy z kapsaicyną, by receptory TRPV1 były przewlekle pobudzone. Z tego powodu dochodzi do ciągłej fosforylacji kinazy białkowej, a także zdecydowanie większej aktywności w zakresie syntezy tlenku azotu. Sam tlenek to jeden z czynników wazorelaksacyjnych. Dzięki niemu rozszerzają się naczynia krwionośne, a ciśnienie krwi staje się obniżone.

Previous post Co przyspiesza metabolizm
Next post Co pić, żeby przyspieszyć metabolizm