21 July 2024

Jak podkręcić swój metabolizm?

To, czy dobrze się czujemy i czy nie mamy żadnych problemów z wagą, bardzo często zależy od naszego metabolizmu. Każdy z nas trawi i przetwarza na energię posiłki w inny sposób i w innym tempie. Zależy nam jednak na tym, żeby wzmacniać swój metabolizm i sprawiać, aby funkcjonował on we właściwy sposób.
Wiele osób miewa problemy ze swoim metabolizmem w okresie jesienno-zimowym. U innych może być to spowodowane chorobami autoimmunologicznymi, jak na przykład przewlekłe zapalenie tarczycy, czyli zespół Hashimoto. Istnieje jednak kilka naturalnych sposobów na to, żeby podkręcić nieco swój metabolizm.
Przede wszystkim, należy do nich używanie dużej ilości ziół i przypraw. Mogą być to nawet przyprawy rozgrzewające, które przyspieszają i ułatwiają trawienie. Poza tym, wskazane jest również picie dużej ilości wody. Rano najlepiej jest wypijać szklankę wody z sokiem z cytryny. Można również stosować naturalne ziołowe herbaty i różnego rodzaju napary do picia. Ważne, żeby co jakiś czas robić sobie również lewatywę, która pozwala na to, aby w idealny sposób oczyścić swoje jelita.

Previous post Co trzeba zrobić aby przyśpieszyć swój metabolizm?
Next post Dobrze jest poprawić metabolizm