21 July 2024

Metabolizm – co to takiego jest?

Każdy człowiek musi odpowiednio się odżywiać i dostarczać swojemu organizmowi odpowiednik składników, witamin i minerałów. Żeby nie brakowało Nam niczego, co istotne dla funkcjonowania Naszego organizmu, niezbędne jest właściwe i kompleksowe odżywianie. Za przemianę pokarmu w energię i spalanie go odpowiedzialne jest kilka bardzo ważnych organów.
Cały proces przemiany spożywanych pokarmów w energię nazywamy metabolizmem. Metabolizm u każdego człowieka wygląda inaczej, ale u każdego musi działać ten proces prawidłowo. Jeżeli ktoś ma zaburzenia w metabolizmie i przyswajaniu pokarmów powinien czym prędzej odwiedzić odpowiedniego lekarza.
Ważne dla metabolizmu człowieka jest na pewno odpowiednie odżywianie się tak a by w jego procesie nie zabrakło dla człowieka żadnego z niezbędnych składników. Bardzo ważne w codziennej diecie będą witaminy, węglowodany oraz białko bo to właśnie te mikroelementy odpowiedzialne są za odpowiednie pokłady energii oraz za siłę na cały dzień. Za całość przetwarzania pokarmu na energię odpowiada właśnie metabolizm.

Previous post Pomoc dla metabolizmu
Next post Przemiany metaboliczne: anabolizm i katabolizm